Psikokinezyoloji

Pendik Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Psikokinezyoloji

Psikokinezyoloji, kişinin bilinçaltında yaşanan iç çatışmaları tanımasını sağlayan; adım adım bu çatışmaları çözerek kalıcı bir çözüm üretmeyi amaçlayan etkili bir yöntemdir. Psikokinezyoloji tedavisine başlarken hastanın normal konuşması sırasında testler yapılarak bilinçaltındaki rahatsızlıklar ve sorunlar tespit edilir. Ardından tanı konulması için kinezyolojik kas testi uygulanır. Bu testte kas direnci, hastaya sorulan sorular ile kontrol edilip kayıt altına alınır. Bilinçaltını strese sokan cümlelerde kişinin kas gücünde düşüş görülür. Hastanın bilinmeyen bütün sorun ve iç çatışmaları bu yöntemle tespit edilir ve sorunların çözülmesi üzerine bir tedavi süreci başlar. Çatışmalar nedeniyle kişide görülen rahatsızlıklar varsa, tedavi sürecinin ardından ortadan kaybolur, hasta sağlığına geri kavuşur.

Bilinçaltımızda Hangi Sorunlar Yatıyor Olabilir? Psikokinezyoloji Bunları Ortaya Çıkarabilir mi?

Psikokinezyoloji, kişinin psikolojik ve fiziksel sorunlar yaşamasına neden olan tüm bilinçaltında yatan problemleri ortaya çıkarabilir. Fiziksel tıp ile psikolojik muayenenin birleştirilmesiyle doğan bu yöntem, hastanın bilinçaltının derinliklerine iner ve tüm komplikasyonları su yüzüne çıkarır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma8.00 – 18.00
Cumartesi8.00 – 15.00
Pazar Kapalı

Online Randevu

Pendik Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

[rt_cf7_style submit_background_color=”#4aaf52″ submit_hover_color=”#4aaf52″ submit_text_color=”#ffffff” submit_text_hover_color=”#ffffff” radiant_submit_border_style=”solid” radiant_submit_border_color=”#4aaf52″ radiant_submit_border_top=”1px” radiant_submit_border_right=”1px” radiant_submit_border_bottom=”1px” radiant_submit_border_left=”1px” radiant_font_color=”#5e5e5e” padding_right=”10px” padding_left=”10px” radiant_border_style=”solid” radiant_border_color=”#d8d8d8″ radiant_border_top=”1px” radiant_border_right=”1px” radiant_border_bottom=”1px” radiant_border_left=”1px” radiant_background_focus_color=”#ffffff” radiant_focus_style=”solid” radiant_focus_color=”#4aaf52″ radiant_focus_top=”1px” radiant_focus_right=”1px” radiant_focus_bottom=”1px” radiant_focus_left=”3px”][contact-form-7 id=”7827″][/rt_cf7_style]