Klinik Pilates

Pendik Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Klinik Pilates

Kişinin omurga sağlığını düzeltmek, kas iskelet sistemi ile ilgili hastalıklardan korumak ve tedavi etmek amacıyla beyin, zihin ve nefes farkındalığına odaklanan tedavi edici kişiye özel egzersizler bütünüdür.

Klinik pilates standart fizik tedavinin ardından tamamlayıcı tedavi olarak uygulanılmaktadır. Herhangi bir hastalığı veya şikayeti olmayan, yalnızca egzersize başlamak isteyen sağlıklı bireylere de muayene sonrasında klinik pilates uygulanabilir.
Sağlıklı bireylerde uygulanan Klinik Pilates;

 • Eklem hareket açıklığını korumayı arttırmayı
 • Kas kuvvetini ve esnekliğini arttırmayı
 •  Eklem farkındalık hissini arttırmayı
 • Hareket ve duruş kaslarını yeniden eğitmeyi
 • Lumbopelvik stabilizasyonu geliştirmeyi
 • Denge ve koordinasyonu geliştirmeyi hedefler

Bunun yanı sıra Klinik pilates egzersizleri sağlıklı bireylerin dışında;

 • Boyun-sırt-bel ağrısı,
  – Fibromiyalji
  – Fıtık
  – Kas ağrıları
  – Kas spazmları
 • Yumuşak doku romatizması ve obezite,
 • Duruş bozuklukları,
 • Ortopedik yaralanmalar,
  – Kas romatizması
  – Omuz eklem problemleri
  – Kalça eklem problemleri
  – Ayak ve ayak bileği problemleri
  – Diz eklem problemleri (menüsküs, ön çarpraz bağ vb.)
 • Kifoz, lordoz, skolyoz gibi omurga deformitelerinin tedavisinde fizyoterapist eşliğinde güvenle uygulanabilir,

Klinik pilates egzersizleri sayesinde ağrılarda azalma, vücut farkındalığı ve hareket kalitesinde iyileşme, kas kuvveti ve esnekliğinde artış sağlanır.
Klinik pilates seansı 60 dakika sürmektedir ve programın etkili olabilmesi için en az dört hafta boyunca, haftada iki-üç gün devam edilmesi gerekmektedir. Klinik pilates programı sağlık sorunu olan kişilerde bir doktor ve fizyoterapist eşliğinde, hastanın sağlık sorununa özel olarak planlanır.
Pilates programları insan vücut sağlığı için oldukça yararlı hizmetler sunmaktadır. Eklem sağlığı için gerekli uygulamalarından yararlanmak isteyen kişiler, birçok eklem rahatsızlığında rahata kavuşmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma8.00 – 18.00
Cumartesi8.00 – 15.00
Pazar Kapalı

Online Randevu

Pendik Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

[rt_cf7_style submit_background_color=”#4aaf52″ submit_hover_color=”#4aaf52″ submit_text_color=”#ffffff” submit_text_hover_color=”#ffffff” radiant_submit_border_style=”solid” radiant_submit_border_color=”#4aaf52″ radiant_submit_border_top=”1px” radiant_submit_border_right=”1px” radiant_submit_border_bottom=”1px” radiant_submit_border_left=”1px” radiant_font_color=”#5e5e5e” padding_right=”10px” padding_left=”10px” radiant_border_style=”solid” radiant_border_color=”#d8d8d8″ radiant_border_top=”1px” radiant_border_right=”1px” radiant_border_bottom=”1px” radiant_border_left=”1px” radiant_background_focus_color=”#ffffff” radiant_focus_style=”solid” radiant_focus_color=”#4aaf52″ radiant_focus_top=”1px” radiant_focus_right=”1px” radiant_focus_bottom=”1px” radiant_focus_left=”3px”][contact-form-7 id=”7827″][/rt_cf7_style]