Yükleniyor...

(0216)390 45 95
(0552) 999 5 999

Hidroterapi (Havuz Tedavisi)

images

Hidroterapi (Havuz Tedavisi)

Hidroterapi; fizik tedavi rehabilitasyonları arasında en eski ve en kuvvetli rehabilitasyon tedavilerindendir. Havuz tedavisi veya su içi tedavi olarakda bilinmektedir. Bu tedavi çözüme olan faydasının yanı sıra egzersizler yapılırkende hastaya büyük kolaylık sağlar. Suda insan vucüdu ağırlığını eklemlere suyun kaldırma kuvvetinden dolayı yükleyememektedir bu yüzden hareket ve egzersizler ağrısız yapılmaktadır. Su ile tedavi özeliikle çocuklarda besin, solunum gibi bir çok alanda takviye ve iyileştirme yapmaktadır. Bu avantajlarının yanı sıra duygusal açıdan ve öz güven anlamında da büyük öçüde artış olur. Normal ortamda (karada) yapılamayan hareketler suda kolyalıkla yapıldığı için çocukların özgür hareketler yapması gelişimlerinde önemli rol oynamaktadır.

 

Özel tedavi havuzlarımızla hastaların bütün egzersizleri gözetim altında yapılmaktadır. Özel relaksasyon ve dolaşım arttırıcı havuz cihazı kullanılarak hidroterapi rehabilitasyon yapılmaktadır. Aynı zamanda dört hücre banyo tedavileri, kontrans banyo gibi teknolojik tedavi sistemlerimizde bulunmaktadır. Banyo tedavilerinde kullanılan teknik sıcak ve soğuksuyun araka arkaya verilmesi ile refleks ve hipertemi desentizasyonunu sağlamaktır. Vücuda masaj yapmak için püskürtmeli sularda kullanılmaktadır. Bütün havuz tedavileri hastaların sağlıklı bir geleceğe adım atmasında baş rol oynamaktadır.

 

Ülkemizde gelişen sağlık sektörünün bir çok avantajı olduğu gibi tez avantajları da vardır. Bu alanıticari bir sektör olarak görenler teknik cihazlarda tedavilerde hatta uzman doktor seçimlerinde bile insan sağlığını hiçe sayan uygulamalar gerçekleştirmektedir. Ancak pendik fizik tedavi olarak bütün bu dezavantajları ortadan kaldırıyoruz. Sakatlanan ve kaybolan kas gücünün geri kazanımında en büyük kurtuluş reçetesi olan Hidroterapi 21. yüzyılın mucize tedavilerindendir. Özellikle havuz altı egzersizleri bir çok engelli kardeşimizin hayata tutunmasında çok önemli bir rol oynamıştır. Eski medeniyetlerden beri var olan osmanlı ve selçuklu da da uygulanan bu sistem teknolojinin yardımıyla kusursuza doğru bir ivme kazanmaktadır. Günümüzde Saunalar nem kompleksleri ve benzeri tedavi teknikleri de Hidroterapi nin birer parçasıdır. Yaralanma ödem ve şişliklere karşı en etkili yöntemlerdir. Ne kadar olacağı periyodik olarak uzmanlarımızca ayarlanmaktadır. İç hidroterapi de iğne ile bağırsakların temizlenmesi için rektum bölgesine sıvı uygulanmasıdır.

Ücretsiz Servis

Pendik Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimize ait ulaşımınızı kolaylaştırmak amacıyla ve fiziki engelli hastalarımıza hizmet etmesi için servis seçeneklerimiz bulunmaktadır. Güzergahı ve servis ile alakalı konular hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayınız.

Online Randevu Formu

image